سوالات متداول

فعالسازی و تایید تبلیغات در الکسا ساز توسط کاربران انجام شده و نیازی به تایید مدیریت نیست. بعد از اینکه تایید شد، میتوانید برای اجرای آن اقدام کنید

بعد از ثبت تبلیغ، می بایست در لیست تبلیغات روی گزینه "تایید" مقابل آن کلیک کنید و فایل فشرده حاوی فایلهای فعالسازی در این صفحه را در فولدری که برای سایت خود مشخص کرده‌اید قرار دهید. حتما پس از آپلود فایل فشرده آن را از حالت فشرده خارج کنید (اکسترکت نمایید)
بعد از آن در همان صفحه تایید، بر روی دکمه سبز رنگ به نام "تایید" کلیک کنید تا الکسا ساز وجود فایلها را بررسی و در صورتی که فایلها در سرور سایت شما در فولدر مشخص شده باشند، بدون هیچ موردی تایید خواهد شد

 

آپ استریم سایت شما یا همان سایتهایی که قبل از سایت شما دیده میشوند بازه بسیار بزرگی دارند. برای مثال اگر 100 سایت در حال تبلیغ باشد، سایت شما به طور تصادفی از یکی از این 100 سایت وروردی می گیرد و مسلما از آنجایی که الکسا ساز بیش از 100 تبلیغ در حال اجرا دارد، تبلیغ شما به طور تصادفی از هزاران سایت ورودی خواهد گرفت. به همین خاطر برعکس روشهای مشابه شما دیگر نگران گرفتن ورودی فقط از چند سایت خاص نیستید و سایت شما از طیف گسترده ای از وب سایتها ورودی میگیرد.
بازدید اولیه با تامین ترافیک واقعی تامین میشود و هیچگونه رباتی در تامین این بازدیدها دخالت ندارد
در الکسا ساز سیستم به طور خودکار هر 10 دقیقه یکبار وجود فایلهای Html ارائه شده برای فعالسازی تبلیغ را بررسی میکند. در صورتیکه هر یک از موارد زیر رخ دهد، اجرای تبلیغ به طور موقت متوقف شده و نیازمند فعالسازی مجدد است:
 • عدم پاسخگویی سرور سایت شما به هر دلیل از جمله قطعی و یا در دسترس نبودن
 • تغییر در محتوای فایلهای ذخیره شده در سرور شما
 • ویرایش اطلاعات تبلیغ شامل آدرس، نام فولدر و یا شناسه گوگل آنالیتیکز
با وقوع هر یک از موارد فوق، سیستم تا 10 مرتبه تلاش مجدد انجام خواهد داد و در صورتی که تا 10 بار پاسخی از سایت شما دریافت نکند، به منزله قطعی در نظر گرفته شده و تبلیغ شما متوقف می گردد. در این حالت کافی است در پنل کاربی به صفحه لیست تبلیغات خود مراجعه نمایید و در صفحه فعالسازی بر روی دکمه "فعالسازی تبلیغ" کلیک کنید و در صورتی که فایلها تغییر یافته اند مجددا آنها را دانلود و در سرور سایت خود در فولدر تعیین شده قرار دهید
در الکسا ساز تمام شدن سفارش از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید تا در صورتی که تمایل داشته باشید بتوانید آن را مجددا شارژ نموده و از خدمات سایت بهره مند شوید. در این صورت برای شارژ تبلیغ خود ابتدا باید بر اساس تعداد دفعات نمایشی که مجددا میخواهید سفارش دهید، موجودی حساب خود در الکسا ساز را افزایش دهید. سپس از طریق دکمه شارژ که برای تبلیغ مد نظر شما فراهم شده است میتوانید تعداد درخواستی برای شارژ مجدد را ثبت نمایید. محدودیتی در حال حاضر برای تعداد دفعات شارژ تبلیغ وجود ندارد
فایلهای ارائه شده توسط الکسا ساز به منظور فعالسازی تبلیغ شما، فایلهایی با پسوند Html و به صورت استاتیک هستند و هیچگونه قابلیت اجرایی ندارند. بنابر این هیچ تاثیر بر روی عملکرد سایت شما نخواهند گذاشت
در صورتی که از پروتکل امنیتی SSL یا همان https برای سایت خود استفاده میکنید و آن را نصب کرده اید توجه داشته باشید که به درستی نصب شده باشد زیرا در غیر این صورت سبب میشود تا به جای دامنه اصلی به محل دیگری ریدایرکت شود. این ریدایرکت با توجه به توضیحی که در زیر سوال 5 داده شده است به فایلهای الکسا ساز مربوط نمیشود و باید نصب و تنظیمات سایت خود را بررسی نمایید.
برای ثبت چند تبلیغ برای یک دامنه یا سایت کافی است در هنگام ثبت تبلیغ نام فولدر متفاوتی را برای هر تبلیغ با دامنه یکسان وارد کنید. در صورتی که نام فولدرها متفاوت نباشد، در ه رلحظ تنها یک تبلیغ میتواند برای دامنه شما فعال باشد و برای مابقی سیستم به طور خودکار آن را غیر فعال میکند. بنابراین در شرایطی کهب ه طور اشتباه برای یک دامنه و چند تبلیغ آن نام فولدر را یکسان تعریف کرده اید، به پشتیبانی سایت تیکت زده و درخواستتغییر نام فولدر تبلیغ را بدهید
توجه داشته باشید که تنها راه مشاهده آمار بازدیدهای ارسالی از طریق الکسا ساز به سایت شما، قرار دادن شناسه گوگل آنالیتیکز برای تبلیغات می باشد از طرف دیگر، بازدیدهای ارسالی الکسا ساز تنها بر روی فایلهایی که برای فعالسازی تبلیغ در هاست سایت خود قرار داده اید صورت میگیرد و تا زمانی که شناسه گوگل آنالیتیکز در آنها نباشد، امکان مشاهده آنلاین بازدیدها و بقیه موارد برای آنها وجود نخواهد داشت و هیچ یک از آمارگیرهای فعال روی سایت شما، قادر به شمارش بازدیدها نخواهد بود
نکته ای که در رابطه با رتبه الکسا مطرح است این است که این رتبه تحت تاثیر چند فاکتور است:
- تعداد بازدید کننده منحصر به فرد سایت
- مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت
- تعداد صفحات بازدید شده توسط هر بازدید کننده
- نرخ ریزش یا خروج بازدید کننده
- میزان ورودی از موتورهای جستجو و سایر سایتها
- نوسانات اینترنت و تعداد بازدیدکنندگان به دلایلی چون مسدودسازی اینترنت، شبکه های اجتماعی و نظیر آن
- ...
سایت الکسا ساز با در نظر گرفتن این فاکتورها تلاش میکند تا رتبه الکسای سایت را هم در ایران و هم در جهان بهبود دهد. اما یک نکته حائز اهمیت است:
*** گرچه بازدیدهای ارسال شده توسط الکسا ساز واقعی است، اما جدا از بازدیدی که توسط الکسا ساز تامین میشود، هر سایت باید به طور مجزا نیز بازدید کننده واقعی داشته باشد.
منظور از اینکه خود سایت هم باید بازدید واقعی داشته باشد، این است که سعی شود از سایر منابع نظیر تبلیغات کلیکی، بنری، گرفتن بک لینک، افزایش ورودی موتورهای جستجو نظیر گوگل و سایر موارد مشابه بازدید کننده برای یک سایت تامین شود. در غیر این صورت پس از گذشت مدتی گرچه الکسا ساز رتبه را بهبود بخشیده است اما چون بازدید روی صفحات اصلی سایت تبلیغ شده صورت نگرفته، رتبه الکسا میتواند نوسانات شدیدی را تجربه کند تا به رتبه واقعی سایت نزدیک شود.
علاوه بر این، توقف ناگهانی تبلیغات در الکسا ساز به مدت چند روز نیز میتواند الگوریتمهای رتبه دهی الکسا را دچار تردید نموده و رتبه سایت را تحت تاثیر قرار دهد.
ذکر این نکته نیز ضروری است که ترافیک الکسا ساز تنها از طریق دسکتاپ تامین میشود. پس برای اینکه سایت الکسا به بازدیدها، مشکوک نشود این است که حداقل بخشی از بازدید خود را از طریق دستگاههای موبایل/تبلت نیز تامین نمایید.
توصیه ما به تبلیغ دهندگان این است که علاوه بر استفاده از سیستم الکسا ساز، از سایر روشهای دریافت بازدید واقعی نیز استفاده نمایند. علاوه بر این الکسا ساز سعی میکند تا با بهبود الگوریتمهای ارسال بازدید خود این نوسان را کاهش دهد تا به رتبه واقعی سایتهای تبلیغ دهنده نزدیک شود
علاوه بر این چون یکی از معیارهای رتبه دهی الکسا میزان ترافیک سایتها نسبت به یکدیگر است، در مواقعی که اخبار خاصی در سطح جامعه مطرح باشد، به طور ناخودآگاه ترافیک به سمت این سایتها متمایل میشود. لذا در این مواقع یا باید محدودیت روزانه تبلیغات افزایش یابد یا اینکه آزاد گذاشته شود تا حداکثر ترافیک ممکن ورودی دریافت گردد
با توجه به توضیحات گفته شده در سوال 9، عموال زیادی بر روی رتبه الکسای سایت تاثیر گذار است. همانطور که در برخی بازه ها رتبه سایت افزایش دارد، در بازه های زمانی دیگر ممکن است کاهش داشته باشد. این افزایش و کاهش تحت تاثیر میزان بازدید سایر سایتهای اینترنتی می باشد. چرا که معیار مقایسه و رتبه بندی الکسا برای سایتها، با مقایسه پارامترهای تاثیر گذار بر رتبه آنها با یکدیگر می باشد. به عبارت دیگر الکسا برای رتبه بندی سایتها را با هم مقایسه میکند و بر اساس اینکه فاکتورهای آنها جه مقادیری دارد، آنها را درجه بندی میکند.
بنابراین اگر در یک بازه ای رتبه سایت شما در حال افت بود، راهکار آن تغییر پارامترهای تبلیغ و راه حالهای بیان شده در مورد 9 است.
اعتبار هدیه، یک اعتبار است که جدا از موجودی که توسط خود کاربر پرداخت میشود، به وسیله سیستم محاسبه شده و به وی تعلق میگیرد. این اعتبار دارای مهلت استفاده است و پس از گذشت تاریخ انقضا در صورت عدم استفاده توسط سیستم به صورت خودکار صفر میشود. این اعتبار تنها برای شارژ تبلیغ در الکسا ساز قابل استفاده است و کاربرد دیگری ندارد

جزئیات واریزهای اعتبار هدیه در پنل کاربری -> بخش امور مالی -> صورتحساب قابل مشاهده خواهد بود.
اعتبار هدیه توسط روشهای زیر به کاربران اختصاص داده میشود:

 1. اعتبار هدیه روزانه: که در نتیجه بودجه مصرفی روزانه به ازای هر تبلیغ در حال اجرا به صورت جدا در ابتدای روز بعد کاربر داده میشود و به صورت زیر محاسبه میگردد:
  بودجه مصرفی روز گذشته هر تبلیغ (ريال) درصد اعتبار هدیه
  100,000-200,000 5%
  200,000-300,000 10%
  300,000-400,000 15%
  400,000-500,000 20%
  500,000-600,000 25%
  600,000-700,000 30%
  700,000-800,000 35%
  800,000-900,000 40%
  900,000-1,000,000 45%
  بیشتر از 1,000,000 50%
 2. اعتبار هدیه ماهانه: که در نتیجه درصدی از مجموع پرداختهای آنلاینی که در سیستم ثبت و تایید شده اند برای ماه شمسی گذشته به کاربر تعلق میگیرد و به صورت زیر محاسبه میشود
  مجموع پرداخت ماه گذشته (ريال) درصد اعتبار هدیه
  10,000,000-50,000,000 10%
  50,000,000-100,000,000 20%
  بیشتر از 100,000,000 30%
لازمه فعالسازی تبلیغات الکسا و تایید تبلیغات گوگل این است که تلفن همراه شما تایید شده باشد. برای تایید تلفن همراه لام زاست تا کد فعالسازی 4 رقمی که از طریق سیستم به شما پیامک میشود را در صفحه مربوط به تایید تلفن همراه وارد نمایید.
در صورتی که پیامکهای تبلیغاتی را برروی شماره تلفن خود غیر فعال کرده باشید ممکن است پیامک حاوی کد فعالسازی را دریافت نکنید. در این حالت میتوانید از روش دوم که در صفحه مربوط به تایید تلفن همراه آمده است استفاده کنید. در این روش شما باید یک کد مشخص شده که حداقل 8 رقم است را به شماره پیامکی سایت الکسا ساز یعنی 50001333091063 ارسال نمایید. و پس از چند دقیقه توضیحات گفته شده در آن صفحه را انجام دهید.
در صورتی که با هیچ یک از روشهای فوق موفق به تایید شماره تلفن همراه خود نشدید، از طریق پشتیبانی درخواست خود را مطرح کنید
با توجه به سوء استفاده های صورت گرفته از کارتهای بانکی،حداقل ضرورت برای پرداختهای آنلاین تایید شماره تلفن همراه است. بدیهی است در صورت مشاهده تخلف در پرداختها توسط بانک یا پلیس فتا، سایت الکسا ساز مسئول و پاسخگو خواهد بود و می بایست کاربر متخلف را بدین طریق پیدا نماید.
این شماره تلفن لزوما باید در ایران باشد و کلیه پرداختها نیز از طریق آیپی ایران انجام شود
چنانچه در خارج از کشور هستید، یک نفر در داخل ایران باید شماره تلفن همراه خود را به شما داده و کلیه پرداختها نیز توسط کارت بانکی وی در سیستم ثبت گردد.
- اولین قدم برای ثبت گوگل این است که سایت مورد نظر شما در گوگل ثبت شده باشد
- در صورتیکه سایت شما در گوگل ثبت شده است، میتوانید حداکثر تا 10 کلمه کلیدی برای سایت خود هنگام ثبت تبلیغ مشخص کنید. بخش مدیریت تبلیغات، قبل از تایید تبلیغ تک تک کلمات را در گوگل جستجو کرده و در صورتی که سایت شما در 100 نتیجه اول و حداکثر در 200 نتیجه اول مشاهده شود، لینک مربوط به کلمه را برای تبلیغ در نظر میگیرند.
حداکثر تا 5 لینک برای هر تبلیغ گوگل به شیوه فوق توسط بخش مدیریت انتخاب میشود.
نکته: در صورتی که هیچ یک از کلماتی که مشخص کرده اید برای سایت شما نتیجه ای نداشته باشد،یک کلمه کلیدی به طور پیش فرض که اتفاقا سایت شما هم در آن نتیجه دارد، انتخاب شده و کلیه لینکهای تبلیغ با آن تعیین میشود.
بعد از تعیین لینکها مشخص میشود که لینکهای تبلیغ شما به چه ترتیبی و از چه کلماتی گرفته شده اند
- بهتر است کلمات کلیدی که تعیین میکنید حداقل شامل چندین کلمه باشند تا سایت شما بهتر در نتایج دیده شوند. از عبارات تک کلمه ای در هنگام ثبت تبلیغ بپرهیزید