فعالسازی تبلیغ بهبود رتبه الکسا

به منظور فعالسازی تبلیغ بهبود رتبه الکسا ابتدا از طریق این لینک وارد پنل کاربری خود در سایت الکسا ساز شوید.

از منوی سمت راست در پنل کاربری در بخش مدیریت تبلیغات گزینه "لیست تبلیغات بهبود رتبه الکسا" را کلیک کنید و یا در داشبورد خود بر روی گزینه "تبلیغات من" کلیک نمایید.

در صورتی که در این لیست تبلیغی در وضعیت "در انتظار فعالسازی توسط کاربر" باشد، گزینه ای به نام "فعالسازی" در بخش عملیات آن نشان داده میشود. بر روی این گزینه کلیک کنید تا صفحه فعالسازی تبلیغ مورد نظر شما، نمایش داده شود.

در این صفحه با توجه به راهنمای گفته شده ابتدا فایل فعالسازی فشرده ارائه شده توسط الکسا ساز را با کلیک بر روی دکمه های دانلود فایل فعالسازی دریافت کنید و در سیستم خود ذخیره نمایید. محل ذخیره سازی این فایلها را به خاطر داشته باشید.

به محل میزبانی فایلهای سایت خود (همان هاست یا سرور مجازی یا سرور اختصاصی) مراجعه کنید و فایلها را در فولدری که برای تبلیغ خود ثبت نموده اید، آپلود کنید و پس از آپلود فایل را از حالت فشرده خارج کنید. در صورتی که برای دسترسی به محل میزبانی فایلهای خود بر روی هاست از کنتل پنل خاصی استفاده میکنید میتوانید راهنمای آپلود فایلها را از سمت راست همین صفحه انتخاب نمایید.

پس از قرار دادن فایلها در سرور سایت خود، در صفحه فعالسازی تبلیغ مربوطه بر روی دکمه "فعالسازی تبلیغ" کلیک کنید. در صورتی که فایلها به درستی و بدون هیچ گونه تغییری در سرور شما قرار داده شده باشید، پیامی مبنی بر " تبلیغ شما با موفقیت فعال شد" دریافت میکنید. در این حالت تبلیغ شما امکان اجرا شدن دارد که باید از طریق لیست تبلیغات نسب به "شروع"آن اقدام نمایید.

در صورتی که به هر علتی الکسا ساز موفق به دریافت فایلها نشود، پیام خطا دریافت خواهید کرد. دلایل خطا میتواند یکی از موارد زیر باشد:

  • فایلها در محل مورد نظر قرار ندارند.
  • حداقل یکی از فایلها قبل از آپلود تغییر یافته است.
  • دسترسی به محل اپلود فایلها توسط فایروال و یا سایر نرم افزارهای امنیتی روی هاست یا سرور سایت شما بسته شده. در این حالت شما باید اجازه دسترسی به فایلها را برای الکسا ساز فراهم کنید
  • در صورتی که از سیستمهای مدیریت محتوا استفاده میکنید و افزونه خاصی را برای آنها فعال کرده اید، فایلها قبل از دریافت توسط الکسا ساز تغییر داده میشوند. در این حالت لازم است از طریق تیکت در پنل کاربری مشکل خود را با بخش پشتیبانی مطرح نمایید.

 

 

آپلود فایل در cPanel

برای آپلود فایل در کنترل پنل cPanel ابتدا از طریق دسترسی که توسط ارائه دهنده خدمات میزبانی و هاست در اختیار شما گذاشته شده است وارد کنترل پنل خود شوید. در قسمت Username، نام کاربری اکانت خود را وارد کنید. در قسمت Password، رمز عبور خود را وارد نمایید.

 پس از ورود به اکانت خود، از قسمت Files بر روی ابزارFile Manager کلیک کنید.

برای آپلود فایل در روت سایت لازم است که وارد فولدر public_html شوید.

پس از ورود به این فولدر، یک فولدر با نام تعیین شده در تبلیغ خود ایجاد نمایید. برای ایجاد فولدر از گزینه +Folder که در قسمت بالای پنل وجود دارد استفاده کنید و نام مورد نظر خود را وارد نمایید.

پس از ایجاد فولدر، وارد آن شده و گزینه Upload را از قسمت بالای پنل خود انتخاب کنید. در صفحه نمایش داده شده، فایل یا فایلهای مورد نظر خود را انتخاب نمایید و یا اینکه از درون پنجره My Computer کامپیوتر خود، فایلهای مورد نظر را به درون کادر آپلود فایل بکشید تا فرایند آپلود شروع شود. برای الکسا ساز کافی است فایل فشرده حاوی فایلهای فعالسازی راانتخاب نمایید و یا آن را به درون کادر بکشید تا آپلود آنها شروع شود. پس از اتمام آپلود بر روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده یا فایل مورد نظر را انتخاب نمایید و گزینه Extract را کلیک کنید